Sapiens: glausta žmonijos istorija (naujas leidimas) - Yuval Noah Harari

Sapiens: glausta žmonijos istorija (naujas leidimas)

Yuval Noah Harari

Kaina: 19,89

Kuriame knygyne yra?

Vertinti

Parinkite įvertį

Bendras įvertinimas : 4 / 5

Apie knygą

Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš kurių šiandien vadinama Homo sapiens. Šios rūšies atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos.

Tačiau prieš 70 tūkstančių metų prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija. Atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.

Kaip mūsų rūšiai pavyko užkariauti pasaulį? Kada ir kodėl atsirado religijos, valstybės ir pinigai? Kaip kūrėsi ir žlugo karalystės, miestai ir imperijos? Kaip mokslas ir kapitalizmas tapo dominuojančiomis religijomis? Ar žmonės atsispirs pagundai save tobulinti ir netaps kiborgais?

Knygoje „Sapiens“ nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvinė, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontol¬ogijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.

Prekės informacija

Iš anglų k. vertė Tadas Juras
416 p., spalv., iliustr., kietas virš.
23,5x15,5x4 cm
Leidykla: Kitos knygos, UAB, 2018
ISBN 9786094273278
Prekės kodas 9786094273278

Pažiūrėk, kas viduje

Pažiūrėk, kas viduje

Komentarai (1)

Naujausi | Geriausi

Markas Merkelovas
Būtinybė.

Rašyk savo komentarą

*Prašome užpildyti laukus, pažymėtus

Taip pat jus gali sudominti