Kiekvieną dieną - į kitą dieną - Jūratė Račinskaitė

Kiekvieną dieną - į kitą dieną

Jūratė Račinskaitė

Kaina: 8,89

Kuriame knygyne yra?

Vertinti

Parinkite įvertį

Bendras įvertinimas : 0 / 5

Apie knygą

Originali žinomos dailininkės J. Račinskaitės knyga „Kiekvieną dieną – į kitą dieną“ kviečia  mažuosius skaitytojus atrasti vis kitas reikšmes jungiant tekstą su vaizdu. Autorė siūlo „iškeliauti“ kartu su knygos herojais- skirtukais – „žmogeliuku“, „svirpliu“, „debesėliu“ – ir patyrinėti pasaulį. Išeities tašku pasirinkusi žodį ar sąvoką J. Račinskaitė atveria skirtingas prasmes ir sąskambius, kartu skatindama ir mažąjį skaitytoją tai daryti. Pvz., žodis „užlieja“ gali būti jungiamas su žodžiais „ašaros“, „džiaugsmas“, „ilgesys“, „pyktis“, „laimė“, „saulė“, „juokas“, „šiluma“ ir kt. Arba – „sprogsta“: „Kiekvieną dieną sprogsta bombos, bet sprogsta ir pumpurai.“ O kas gali „kilti“?.. „Kyla neramumai, pyktis, vėjas, o nuo žemės kyla saldainių popieriukai ir alyvos žydėdamos kyla į dangų paskraidyti.“


Tekstai prasmingi, vyrauja netikėtumo elementai, kuriama žaidybinė nuotaika. Tai savotiška mūsų nevienareikšmės kasdienybės knyga, įvairių pastebėjimų, pojūčių dienoraštis, realus postūmis mažajam skaitytojui rasti žodžių ir vaizdų tąsą iš kiekvienos dienos pažadintos minties ar jutimo. Kad tik nebūtų abejingas! Skaitydamas ir žiūrinėdamas iliustracijas vaikas virsta savotišku autorės pašnekovu ir dalyviu, ieškančiu ir atrandančiu. Taip ugdomos pastangos suvokti, kad mus supantys daiktai nėra vienareikšmiai ar vienmačiai, lavinama vaizduotė ir pastabumas stebintis pačiam ir stebint, matant ir mąstant, klausiant ir bandant rasti atsakymus. Knyga padės pastebėti net visai mažus, bet taip reikšmingus dalykus, nutinkančius kasdien. Ji vertinga menine ir edukacine prasme.

Prekės informacija

88 p., spalv., iliustr., kietas virš.
29,5x21,4x1,1 cm
Leidykla: Versus aureus, UAB leidykla, 2015
ISBN 9789955345404
Prekės kodas 9789955345404

Komentarai (0)

Atsiliepimų apie šią prekę nėra.

Rašyk savo komentarą

*Prašome užpildyti laukus, pažymėtus

Kuriame knygyne yra?

Šiame sąraše pateikiami duomenys yra atnaujinami vieną kartą per parą, todėl klientams visada rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti. Visų knygynų kontaktus rasite tituliniame puslapyje esančiame žemėlapyje.
Vilnius
Ozo g. 25, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Upės g. 9, 1 aukštas, PC CUP
Kaunas
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
K.Baršausko g. 66A, PC MOLAS
Laisvės al. 81, Kauno centrinis knygynas
Klaipėda
Taikos pr. 61, Didysis Pegasas. PC AKROPOLIS
Taikos pr. 139, PC BIG
Šiauliai
Aido g. 8, PC AKROPOLIS
Panevėžys
Savitiškio g. 61, PC RYO

Taip pat jus gali sudominti